Lido Berlin

Lido Berlin

Klub Lido mieści się u zbiegu Cuvry- i Schlesische Straße. Został otwarty w maju 2006 r. i szybko stał się jednym z najpopularniejszych lokali w Berlinie. Odbywa się tam wiele koncertów i imprez.

Klub jest kameralny, w planie prostokąta, którego dwa przeciwległe końce zajmują scena i bar. Stosunkowo niewielka powierzchnia lokalu zapewnia dobry odbiór i doskonały kontakt z występującymi artystami. Miejsca siedzące to pojedyncze stołki barowe, a także niewielki pas podwyższenia tworzący jakby ławy znajdujące się po bokach sali.

Klub Lido położony jest w sercu tętniącej gorącym rytmem dzielnicy Kreuzberg. Warto po koncercie dać się wciągnąć w nocny klimat uliczek wypełnionych wszechobecnym graffiti, otwartymi do późna kawiarniami, sklepami vintage i rozbawionymi ludźmi. Na Kreuzbergu noc jest dniem a dzień nocą.

Można przespacerować się także na drugi brzeg rzeki Szprewy (Spree) (10 minut wolnym krokiem od Lido) i podziwiać niezwykłą galerię graffiti powstałą na fragmentach Muru Berlińskiego (East Side Gallery).