KOMUNIKAT

Przerwa urlopowa. Przepraszamy za niedogodności.

 

 

Mercedes - Benz Arena Berlin

Mercedes - Benz Arena Berlin

Dawniej o2 World teraz Mercedes- Benz Arena to wielofunkcyjna hala, na której odbywają się mecze hokeja, koszykówki, piłki ręcznej a także koncerty. Na jej trybunach może zasiąść 17 000 osób. Powstała w latach 2006- 2008.

Nazwa:

W lipcu 2015 r. hala zmieniła nazwę na Mercedes-Benz Arena, w związku z pojawieniem się sponsora, który zadeklarował nie tylko zmianę nazwy, ale i części wystroju hali.

Goście:

Pierwszym zespołem, który zagrał na O2 World Berlin była Metallica i było to 12.09.2008 r.

Arena gościła także m.in. Stinga, Britney Spears, Muse,Kylie Minogue, Boba Dylana, Marka Knopflera, Madonnę, Pearl Jam, Lady Gagę, Jennifer Lopez, Beyoncé, Iron Maiden, Rihannę.

Mimo tego, że hala mieści tak wiele osób, niektóre koncerty wyprzedają się wciągu jednego dnia.

Adres i okolica:

Hala mieści się przy O2-Platz 1, 10243 Berlin, Niemcy, niedaleko rzeki Spree.

W okolicy hali znajdziemy wiele lokali rozrywkowych, w tym kino, kasyno, bary, restauracje, a także hotele.

Warto przespacerować się pobliską Mühlenstraße i zapoznać się z działami East Side Gallery, odwiedzanego co roku przez 3 miliony turystów miejsca- pomnika stworzonego przez artystów z całego świata. Jest to ponad 100 dużych obrazów malowanych wprost na ścianie dawnego muru berlińskiego. Znajdziemy tam m.in. słynne graffiti całującego się z Honeckerem Breżniewa.

Niedaleko, przy Warschauer Straße, znajduje się węzeł komunikacyjny (U1, S5, S7, S75, M10, 248, 347 i N1), a także jeden z berlińskich dworców Dworzec Wschodni- Berlin Ostbahnhof.